כספת, כספות – דיגיטלי או אנלוגי?

אחת השאלות שמלוות אותנו בשנים האחרונות בהקשרים שונים היא, האם להשתמש במוצרים דיגיטליים, אלקטרוניים או במוצרים אנאלוגיים. אם בעבר הכרנו את זה בהקשר לשעונים, היום אנחנו מכירים את זה כמעט מכל מוצר. האם אנחנו מחפשים מכשירים עם חוגות שאנחנו צריכים לסובב בעצמנו בשביל לקבוע את אופי התפקוד שלהם או שמא, מכשירים עם כפתורים, שכל מה שעלינו לעשות זה פשוט ללחוץ על הכפתור וזהו.

ובכן, דוגמא טובה למקום בו שאלה זו היא רלוונטית היא כספות. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של כספות דיגיטליות, אלקטרוניות אשר מחליפות לאט לאט את הכספות האנלוגיות ומעלימות אותן מהנוף. אומנם עדיין לא באופן מוחלט, אך עם הזמן זה קורה.

לפני שנקבע איזו כספת עדיפה עבורנו, חשוב שנבחין בהבדל שבין שתי הכספות. כספות אנאלוגיות הן כאלה שנסגרות באמצעות סיבובים של ידית על פי מספר מסוים. בכספות יותר ישנות זה אפילו מתבצע באמצעות מפתח פשוט. אומנם באופן מעשי, כספת עם ידית ומספרים, היא לא קלה לפתיחה, מאחר ואנחנו יכולים לגלות שיש אינספור אפשרויות לקוד של הכספת. אך מצד שני, זה הרבה יותר מסיבי, מסורבל ודורש מאיתנו הרבה יותר מאמץ בשביל לפתוח ולסגור את הכספת.

כספות דיגיטליות, אלקטרוניות, יכולות להיות מבוססות על שני דברים. ראשית, כפתורים בעזרתם אנחנו כותבים את הקוד ואז אנחנו יכולים לפתוח ולסגור את הכספת. שנית, כספות מתקדמות יותר, הן כאלה שכוללות מסך מגע ואז אפשר למצוא גם קודים מספריים וגם סימונים מסוימים בעזרתם ניתן לנעול ולפתוח את הכספת.

אז מה מבין השניים עדיף? היום בכספות דיגיטליות, אנחנו יכולים למצוא אופציות נעילה הרבה יותר מרשימות, מיוחדות וקשות לפתיחה מאשר בכספות אנלוגיות. זה נובע בין היתר מכך שניתן למצוא הרבה יותר בריחים וצילינדרים בדלתות של הכספת, וכן ניתן לחבר אותה למערכות אבטחה חיצוניות. מדובר בכספות הרבה יותר עשירות בתכונות, חזקות, כאלה שאנחנו יכולים להשתמש בהן בצורות שונות, בין אם זה לשימוש ביתי או שימוש אחר.

אנחנו יכולים להחליט באיזו סוג של כספת אנחנו מעוניינים להשתמש, על פי השאלה אם זו כספת לבית או כספת לעסק.  סביר להניח שכספת ביתית תהיה הרבה יותר פשוטה מכספת לעסק, למרות, שגם לבית אנחנו נידרש לא פעם בכספת רצינית, חזקה עם בריחים וצילינדרים משמעותיים, ועל כן נבחר בכספת דיגיטלית.

צריך לציין לפני סיום, כשאנחנו בוחרים כספת מסוימת, מומלץ מאוד לבחון את השאלה, האם יש לנו אפשרות לקבל את כל התיקונים הנדרשים במידת הצורך, אחרי רכישתה, במקרה של תקלה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על כספות דיגיטליות או אנאלוגיות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. בריח סדן עומדים לרשותכם, פנו אלינו עוד היום ונספק לכם את כל המידע.